مقالات

راهنمای خرید دریل

راهنمای خرید دریل

امروز با راهنمای خرید دریل در خدمت شما هستیم تا خرید این کالا را برای شما تسهیل نماییم. پس در ادامه راهنمای خرید دریل با ما همراه باشید. دریل ها یک ابزار ضروری برای خانه ها و کارگاه های صنعتی و تجاری هستند. دریل مناسب را می توان برای سوراخ کردن، باز کردن یا سفت کردن پیچ ها و حتی هم زدن مواد استفاده کرد.. این را با قابلیت استفاده بر روی انواع سطوح و مواد مختلف ترکیب کنید و شما به راحتی قادر خواهید بود انواع وظایف و پروژه های گوناگون را انجام دهید.

طیف گسترده ای از دریل ها موجود است. راهنمای مفید ما هر آنچه را که در مورد دریل ها باید بدانید را توضیح می دهد و به شما کمک می کند بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. قبل از شروع، چند لحظه وقت بگذارید و اولویت ‌های حفاری آینده خود را در نظر بگیرید تا جستجوی خود را بتوانید محدود کنید. در ادامه با راهنمای خرید دریل همراه ما باشید.

راهنمای خرید دریل

راهنمای خرید دریل

راهنمای خرید دریل

خرید دریل میتواند برای شما هم دغدغه ذهنی ایجاد کرده باشد. پس در ادامه راهنمای خرید دریل را بررسی نمایید تا به دریل دلخواه خود دست یابید.

با سیم یا بی سیم؟

دریل های سیمی معمولاً سبک تر از پسرعموهای بی سیم خود هستند زیرا بسته باتری سنگینی ندارند. اگر دریل برقی و سیمی را انتخاب می‌کنید، باید از سیم سیار نیز استفاده کنید. یک دریل شارژی امکان حرکت بیشتری را به شما می‌دهد زیرا می‌توانید آن را بدون نیاز به بکسل کردن کابل افزایشی به هر جایی ببرید. با این حال، قوی ترین ابزارهای بی سیم معمولاً گران تر از معادل های سیم دار خود هستند. دریل های شارژی اکنون توسط یک باتری لیتیوم یونی کارآمدتر و قابل شارژتر تغذیه می شوند. این فناوری به باتری اجازه می دهد تا سریعتر (اغلب در کمتر از 60 دقیقه) به طور کامل شارژ شود و انرژی بیشتری را برای مدت طولانی تری نگه دارد. علاوه بر این، می‌توانید از باتری مشابه با ابزارهای برقی دیگر از همان برند استفاده کنید و این یعنی کمک به کاهش هزینه خرید تعداد زیادی باتری. راهنمای خرید دریل در کوشش است تا علاوه بر کاهش هزینه های شما محصولی با کیفیت را انتخابب نمایید.

دریل های برقی سیمی بر حسب وات رتبه بندی می شوند. به طور معمول از 450 وات برای مدل های پایه تا حدود 1500 وات برای دریل های چکشی قوی تر متغیر است. وات بالاتر برای حفاری سنگ بهتر است. در حالی که در صورت سوراخکاری روی تخته گچ، وات کمتری کفایت می کند. برای اکثر کارهای اولیه خانگی، یک دریل 550 واتی کافی است.

قدرت دریل شارژی بر حسب ولت اندازه گیری می شود. هرچه رتبه ولتاژ بالاتر باشد، دریل قدرتمندتر است. اندازه باتری به طور معمول از 12 ولت تا 20 ولت متغیر است.

راهنمای خرید دریل

راهنمای خرید دریل

چه چیزی را می خواهید سوراخ کنید؟

دیر یا زود شما تقریباً به حفاری در سنگ نیاز خواهید داشت. برای انجام این کار به یک دریل با عملکرد چکشی نیاز دارید . اگر می خواهید سوراخ هایی با قطر زیاد در سنگ ایجاد کنید، یک دریل سیمی با چرخ دنده کم سرعت انتخاب کنید. اگر می‌خواهید روی مواد مختلفی مانند چوب، پلاستیک یا فلز سوراخ کنید، باید دریلی با قابلیت چند سرعت انتخاب کنید. انتخاب الویت ها در این بخش از راهنمای خرید دریل بسیار تعیین کننده خواهد بود.

انواع دریل

در ادامه راهنمای خرید دریل به انواع دریل پرداخته ایم تا باا ویژگی های گوناگون هر نوع دریل به خوبی آشنا شوید. پس در ادامه راهنمای خرید دریل یا ما همراه باشید.

دریل شارژی

همانطور که گفته شد دریل شارژی در دسته ابزار شارژی دارای قدرت کمتری نسبت به دریل برقی می باشد اما برای کارهای سبک خانه مناسب می باشد در نتیجه بهتر است تا برای کارهای سبک داخل منزل دریل شارژی را تهیه نمایید.در نیجه اگر به دنبال تهیه دریل برای منزل خود هستید بهتر است تا قبلا آن به خوبی فکر کنید و تصمیم بگیرید.

از دریل شارژی برای ایجاد سوراخ روی سطوح سبکتر استفاده خواهد شد و استفاده دیگری که دارد در باز و بسته کردن پیچ می باشد. به همین علت به دریل شارژی، دریل پیچ گوشتی نیز گفته می‌ شود. البته که تا حد زیادی با پیچ گوشتی شارژی تفاوت دارد.

یکی از مهمترین مزیت‌ های این دریل‌ ها استفاده آن روی سطوح چوبی و فلزی می باشد که به دلیل داشتن مته و سری پیچ گوشتی امکان پذیر خواهد بود. با توجه به این که این دریل مقاومت و سرعت کمتری نسبت به دریل چکشی دارد، نمی‌ توانید روی سایر مصالح ساختمانی از آن استفاده نمایید. شما می‌ توانید دریل شارژی به راحتی حمل کنید و در مکان‌ هایی که پریز برق در آنجا موجود نمی باشد از آن استفاده نمایید زیرا کار این دستگاه وابسته به نیروی برق نمی باشد.

راهنمای خرید دریل

راهنمای خرید دریل

دریل چکشی شارژی

از انواع ابزار برقی و شارژی می توان به دریل چکشی اشاره کرد که در این میان از دریل شارژی از این نوع دریل بیشتر استفاده می شود،این نوع دریل عملکردی مانند دریل پیچ گوشتی دارد، اما این دریل نسبت به دریل پیچ گوشتی مزیت بسیاری مهمتری دارد و آن هم کار بر روی سطوح مقاومتر و سختتر می باشد. مکانیزم این دریل به طوری است که باعث می‌شود تا قدرت دریل و مته افزایش پیدا کند، به همین دلیل شما می توانید از این دریل بر روی سطوحی مانند بتن هم استفاده نمایید در نتیجه اگر شما یک دریل چندکاره، قدرتمند می‌ خواهید، باید به فکر خرید دریل چکشی باشید، تا بتوانید با استفاده از آن سطوح سخت را به صورت ضربه‌ ای سوراخ نمایید. این دسته از دریل‌ها نسبت به انواع دریل، قیمت بیشتری داشته و از گشتاور موتور و سرعت کمتری برخوردار خواهند بود.

دریل برقی

این دریل نیازی به تعویض باتری ندارد و با نیروی برق کار می کند و به همین علت دارای قدرت بسیار بالایی است و به کار شما سرعت می بخشد و از طرفی در صورت نداشتن مهارت در کار با این دستگاه ممکن است به خود آسیب وارد کنید. نمیتوان این کالا ها را به طورر صحیح دسته بندی نمود چرا که در شاخه های گوناگون صنعت کاربرد دارند و میتوان برخی از آنها را ابزار نجاری نیز دانست.

در نهایت توصیه می شود تا در صورتی که این وسیله استفاده بالایی دارید نوع برقی آن را تهیه نمایید البته قبل از تهیه به این موضوع نیز توجه داشته باشید که از این وسیله در چه مکانی قصد استفاده دارید و آیا در آن مکان پریز برق موجود است و دسترسی به برق دارید یا خیر زیرا در ایصورت باید دریل شارژی تهیه نمایید.

انواع دریل (به تعبیری دیگر)

انواع دریل را پیش تر بر اساس نیروی مصرفی دسته بندی نموده ایم. حال بهتر است به صورت جزء به جزء نیز پیش رویم و در ادامه راهنمای خرید دریل به صورت کامل انواع دریل را بررسی نماییم.

دریل چکشی

اولین مورد از راهنمای خرید دریل را دریل چکشی به خود اختصاص داده است .دریل های  دارای یک مکانیسم بادامکی یا ضربه ای هستند که در آن دو مجموعه چرخ دنده دندانه دار به طور مکانیکی با یکدیگر در تعامل هستند تا در حین چرخش دریل، چکش بزنند. در دریل های چکشی، عملکرد چاک مکانیزمی دارد که به موجب آن کل چاک و بیت بر روی محور چرخش به جلو و عقب حرکت می کند.

راهنمای خرید دریل

راهنمای خرید دریل

این نوع دریل اغلب با یا بدون عمل چکش استفاده می شود، اما استفاده از عمل چکش به تنهایی امکان پذیر نیست زیرا چرخش روی بادامک ها باعث حرکت چکش می شود.یک دریل چکشی دارای کلاچ طراحی شده ویژه ای است که به آن اجازه می دهد نه تنها مته را بچرخاند، بلکه آن را به داخل و خارج (در امتداد محور مته) مشت کند. مسافت واقعی بیت در داخل و خارج و نیروی ضربه آن هر دو بسیار کم است و عمل چکش بسیار سریع است (هزاران ضربه در دقیقه).

اگرچه هر ضربه از نیروی نسبتاً کمی برخوردار است، اما این هزاران ضربه در دقیقه برای شکستن بتن یا آجر بیش از اندازه کافی است، با استفاده از گوه کاربید مته سنگ تراشی برای پودر کردن آن برای فلوت های مارپیچ برای جدا کردن فلوت ها. به همین دلیل، دریل چکشی بسیار سریعتر از دریل معمولی در بتن یا آجر دریل می شود. دریل های چکشی به طور فزاینده ای با فناوری بی سیم نیرو می گیرند.

دریل گیربکسی

 بخش دوم این بخش از راهنمای خرید دریل به دریل گیربکسی اختصاص یافته است. یکی از تغییراتی که اتفاق افتاد، ایجاد یک جعبه دنده برای افزایش گشتاور بود. در واقع این به این معناست که میتوان با یک نیروی محرکه ثابت، با بهره گیری از یک جعبه دنده میتوانید نسبت به دریل های معمولی گشتاور بیشتری را دریافت نمایید. از دریل های گیربکسی در سوراخکاری قدرتی میتوان بهره برد.

پیش از آنکه تکنولوژی به پیشرفتگی امروز شود، دریل گیربکسی یک سرعت ثابت داشت و خروجی سرعت قابلیت کنترل را نداشت. نمونه اولیه دریل های گیربکسی که به بازار عرضه شدند با قرار گیری بر روی یک پایه و سورااخکاری دقیق میتوانستند تا عمق بیشتری را سوراخ سازند و از این رو بر محبوبیت آنها افزوده شد. درست است که سرعت پایین تری شامل حالل آنها بود اما به طور کلی از دقت بیشتری برخوردار بودند و با قدرت بالاتری به سوراخکاری میپرداختند.

مکانیزمی که امروزه در این دریل ها از آن بهره گرفته شده است در دلکل های حفاری های عمقی زمین نیز به کار میرود. این دریل ها نیز مانند دیگرر ابزار ها از سیر تکنولوژی عقب نماندند و دستخوش تغییرات مثبتی شدند از جمله کنترل سرعت. به دلیل افزایش تعداد دنده در گیربکس این گونه دریل ها حجم و البته وزن آن نسبت به دریل معمولی افزایش یافته است. راهنمای خرید دریل در ادامه به برسی بتن کن خواهد پرداخت.

راهنمای خرید دریل

راهنمای خرید دریل

بتن کن

 شاید بتن کن ها از انواع دریل به شمار نیایند اما تصمیم داریم در راهنمای خرید دریل به آنها اشاره ای نماییم تا راهنمای خرید دریل  جامع تری را داشته باشیم. بتن کن ها ابزار آلاتی هستند که می تواند وظایف سنگین مانند انجام حفاری در مواد سخت را بر عهده دارند و به گونه ای شبیه چکش تخریب است که در حین کار و چرخش مته را به داخل و خارج می کوبد. با این حال، بتن کم ها به جای کلاچ مخصوص، از مکانیزم پیستونی استفاده می کنند . این باعث می شود که آنها ضربه چکشی بسیار قوی تری وارد کنند و سوراخ های بزرگتر را با سرعت بیشتری ایجاد کنند. اکثر بتن کن ها دارای سه حالت هستند: حالت دریل، دریل چکشی یا فقط چکش.

در مقایسه با واحدهای پیشرفته که به عنوان چکش تخریب شناخته می شوند بتن کن ها با استفاده از فناوری به نام مکانیزم چکش ‌کاری «الکترو پنوماتیک» (EP) بزرگ‌تر هستند و نیروی ضربه‌ای بزرگ ‌تر ایجاد می‌کنند، زیرا به‌جای یک کمپرسور هوای مجزا، مستقیماً با برق کار می‌کند. بتن کن ها دارای دو پیستون هستند یک پیستون محرک و یک پیستون ثابت.

یک موتور الکتریکی یک میل لنگ را می چرخاند که پیستون محرک را در یک سیلندر به جلو و عقب حرکت می دهد. پیستون ثابت ه در انتهای دیگر همان سیلندر قرار دارد. پیستون ها در واقع لمس نمی شوند، اما فشار هوا در سیلندر EP امکان انتقال بسیار موثرتر انرژی چکش را نسبت به فنرها در دریل های چکشی سبک بادامکی فراهم می کند. اکثر چکش های چرخشی مدرن و همچنین تمام تفنگ های تراشه دار یا جک چکش های برقی همگی از این فناوری EP استفاده می کنند.

واحدهای مدرن امکان استفاده از عملکردهای چکش و چرخش را به طور جداگانه یا ترکیبی می دهند، به عنوان مثال، حالت چکشی، حالت دریل، یا هر دو. هنگامی که در حالت چکشی استفاده می شود، این ابزار یک عملکرد حفاری مشابه a را ارائه می دهد. بتن کن ها دارای جعبه دنده پر از روغن هستند که به آنها اجازه می دهد علیرغم نیروها و ضربه های زیادی که دریافت می کنند و محیط های پر از شن و ماسه ای که اغلب از آنها استفاده می شود، بادوام عمل کنند.

 نتیجه گیری

 در صورتی که نیاز به یک دریل قدرتمند دارید میتوانید به سراغ بتن کن و چکش تخریب بروید! اگر مایلید تفاوت این دو را بدانید بهتر است مقاله تفاوت بتن کن و چکش تخریب را مطالعه نمایید. امیدواریم با مطالعه راهنمای خرید دریل به دریل دلخواه خود دست یافته باشید. برای خرید انواع دریل و یا راهنمای خرید دریل میتوانید با کارشنااسان ما در ماکیتا گستر تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *